У світі IT зміна спеціалізації — це не лише спосіб розвивати свою кар'єру, але й можливість знайти нові виклики та розширити горизонти. Згідно з літнім опитуванням на DOU, 24% айтівців хоча б раз за свою кар'єру змінювали спеціалізацію. Цей показник зростає зі збільшенням стажу: серед тих, хто працює в IT більше 10 років, таких уже 39%.
Які спеціалісти найчастіше змінюють напрям?
Серед найактивніших у зміні спеціалізації — сисадміни, спеціалісти з DBA, Hardware Engineers, HTML-кодери та спеціалісти підтримки. Більше 60% цих фахівців спробували себе в нових ролях. Серед нетехнічних спеціалістів найбільш схильні до змін фахівці з Customer Success, продажів, перекладачі та техрайтери.
Хто рідше за все змінює напрям роботи?
Найменше змінюють спеціалізацію розробники, тестувальники, HR/рекрутери, художники та аніматори. Менше ніж 15% представників цих професій обирають кардинальні зміни. Проте серед розробників, які все ж вирішили змінити напрям, популярними варіантами є перехід у менеджмент проєктів (PM), CTO або Data Science.
Які напрямки найбільш привабливі для переходу?
Одним із найпривабливіших напрямків є DevOps, де 39% фахівців раніше працювали сисадмінами. Також значна кількість фахівців обирає перехід у менеджмент проєктів, де понад 50% PM мають досвід у розробці, тестуванні або аналітиці.
Серед інших популярних спеціалізацій для зміни можна виділити техрайтинг, Data Science та аналітику. Багато фахівців з Data Science раніше працювали розробниками, аналітиками або в суміжних сферах.
Як часто розробники змінюють спеціалізацію?
Незважаючи на те, що розробники рідко переходять в інші напрямки IT, 47% фахівців із досвідом понад 10 років змінювали свою спеціалізацію в межах розробки. Full Stack та Front-end спеціалісти найчастіше переходять у Back-end, тоді як Mobile розробники розширюють свої навички в різних напрямах розробки.
Тестувальники також не відстають. Тестувальники, як і розробники, здебільшого змінюють спеціалізацію в межах тестування. Manual QA фахівці часто стають Automation QA або General QA, забезпечуючи собі ширші можливості для кар'єрного зростання.
Висновки
Світ IT пропонує багато можливостей для розвитку кар’єри, і зміна спеціалізації є однією з них. Фахівці обирають як суміжні напрямки для логічного розвитку, так і зовсім нові сфери, шукаючи нові виклики та можливості для самореалізації.
Для отримання додаткової інформації, ви можете ознайомитися зі статтею на DOU, де детально розглядаються тенденції зміни спеціалізацій в IT.